Kontakta oss

Giertz Vinimport har kontor centralt på Blasieholmen i hjärtat av Stockholm.

Besök oss

Giertz Vinimport AB
Blasieholmsgatan 4A
111 48 Stockholm

Phone: +46 8 518 06 700
E-mail: info@giertz.se

Björn Wittmark
Owner / Business Development Director

Tel +46 8 21 83 88
Mail bjorn.wittmark@giertz.se

Emil Sallnäs
Owner / Group President

Tel +46 8 21 83 88
Mail emil.sallnas@giertz.se

Fredrik Ålander
Managing Director

Tel +46 8 518 06 700
Mail fredrik.alander@giertz.se

Karin Albinsson
Buyer

Tel +46 8 518 06 700
Mail karin.albinsson@giertz.se

Anastasia De Re
Senior Buyer

Tel +46 8 518 06 700
Mail anastasia.dere@giertz.se

Malin Avén
Sustainability & product coordinator

Tel +46 8 518 06 700
Mail malin.aven@giertz.se

Vanja Franzén
Marketing Manager

Tel +46 8 518 06 700
Mail vanja.franzen@giertz.se

Gustav Nyqvist
Marketing Coordinator

Tel +46 8 518 06 700
Mail gustav.nyqvist@giertz.se

Emma Hanuliak
Media Purchasing Manager (parental leave)

Mail

Frida Franchell
Media Manager

Tel +46 707 41 41 96
Mail frida.franchell@vivagroup.se

Sara Kouravand
Marketing Coordinator Viva Vin & Mat

Tel +46 8 21 83 88
Mail sara.kouravand@vivavinomat.se

Mikael Sundström
Director Sustainability

Tel +46 8 21 83 88
Mail mikael.sundstrom@vivagroup.se

Lottie Söderberg
HR

Tel +46 8 21 83 88
Mail lottie.soderberg@vivagroup.se

Linn Gäfvert
Head of Business Control

Tel +46 8 21 83 88
Mail linn.gafvert@vivagroup.se

Sophia Andersén
Business Controller

Tel +46 8 21 83 88
Mail sophia.andersen@vivagroup.se

Helena Lagergren
Financial Director

Tel +46 8 21 83 88
Mail helena.lagergren@vivagroup.se

Kristian Törnroos
Chief Accountant

Tel +46 8 21 83 88
Mail kristian.tornroos@vivagroup.se

Erika Engvall
Accountant

Tel +46 8 21 83 88
Mail erika.engvall@vivagroup.se

Kasper Blohm
Financial Services

Tel +46 8 21 83 88
Mail kasper.blohm@vivagroup.se

Stephanie Skytt
Financial Services (parental leave)

Tel +46 8 21 83 88
Mail stephanie.skytt@vivagroup.se

Susanne Åhnström
Financial Services

Tel +46 8 21 83 88
Mail susanne.ahnstrom@vivagroup.se

Martina Nordström
Logistics Director

Tel +46 8 21 83 88
Mail logistik@vivagroup.se

Sandra Olsson
Logistics Manager

Tel +46 8 21 83 88
Mail logistik@vivagroup.se

Sofie Odevall
Logistics Manager

Tel +46 8 21 83 88
Mail logistik@vivagroup.se

Ömer Eken
Logistics & Quality Controller

Tel +46 8 21 83 88
Mail logistik@vivagroup.se

Henrik Blom
Supply Chain Controller

Tel +46 8 21 83 88
Mail logistik@vivagroup.se

Carlo Russo
Sales Manager

Tel +46 724 51 44 63
Mail carlo.russo@vivagroup.se

Johan Nilsson
Sales Representative West

Tel +46 709 84 74 10
Mail johan.nilsson@vivagroup.se

Ta del av vårt nyhetsbrev
Viva vin & mat och få vintips, recept och vinprovningar.

Tack för att du registrerat dig till nyhetsbrevet!