Kontakta oss

Giertz Vinimport har kontor centralt på Blasieholmen i hjärtat av Stockholm.

Besök oss

Giertz Vinimport AB
Blasieholmsgatan 4A
111 48 Stockholm

Phone: +46 8 518 06 700
E-mail: info@giertz.se

Fredrik Ålander
Managing Director

Mail fredrik.alander@giertz.se

Anastasia De Re
Buying Director & Deputy Managing Director

Mail anastasia.dere@giertz.se

Björn Wittmark
Business Development Director

Mail bjorn.wittmark@vivagroup.se

Karin Albinsson
Buyer

Mail karin.albinsson@giertz.se

Malin Avén
Buyer

Mail malin.aven@giertz.se

Sara Fägerhag
Product & Sustainability Coordinator

Mail sara.fagerhag@giertz.se

Beatrice Lyckerius
Product Coordinator

Mail beatrice.lyckerius@giertz.se

Fredrik Bergström
Brand Manager

Mail fredrik.bergstrom@giertz.se

Gustav Nyqvist
Brand Development Manager

Mail gustav.nyqvist@giertz.se

Vanja Franzén
Marketing Manager

Mail vanja.franzen@giertz.se

Matilda Cederblad
Marketing Coordinator

Mail matilda.cederblad@giertz.se

Stina Lundmark
Marketing Coordinator

Mail stina.lundmark@giertz.se

Lottie Söderberg
HR

Tel +46 8 21 83 88
Mail lottie.soderberg@vivagroup.se

Helena Lagergren
Finance Director

Tel +46 8 21 83 88
Mail helena.lagergren@vivagroup.se

Kristian Törnroos
Head of Group Treasury

Tel +46 8 21 83 88
Mail kristian.tornroos@vivagroup.se

Erika Engvall
Accountant

Tel +46 8 21 83 88
Mail erika.engvall@vivagroup.se

Kasper Blohm
Financial Services

Tel +46 8 21 83 88
Mail kasper.blohm@vivagroup.se

Stephanie Skytt
Financial Services

Tel +46 8 21 83 88
Mail stephanie.skytt@vivagroup.se

Martina Nordström
Logistics Director

Tel +46 8 21 83 88
Mail logistik@vivagroup.se

Sofie Odevall
Logistics Manager

Tel +46 8 21 83 88
Mail logistik@vivagroup.se

Katarina Kalian
Logistics Manager

Tel +46 8 21 83 88
Mail logistik@vivagroup.se

Marcus Andersson
Logistics Manager

Tel +46 8 21 83 88
Mail logistik@vivagroup.se

Ömer Eken
Logistics & Quality Controller

Tel +46 8 21 83 88
Mail logistik@vivagroup.se

Frida Franchell
Media Manager

Tel +46 707 41 41 96
Mail frida.franchell@vivagroup.se


Mail

Caroline Strindmar
Sustainability Manager

Tel +46 8 21 83 88
Mail caroline.strindmar@vivagroup.se

Ta del av vårt nyhetsbrev
Viva vin & mat och få vintips, recept och vinprovningar.

Tack för att du registrerat dig till nyhetsbrevet!